Cevdet Bilsay Cad. No:92/E Bahçelievler / Karşıyaka / İZMİR

OGS SİSTEMLERİ

 OGS SİSTEMLERİ

 

 

  • OGS Geçiş Sistemleri, araçların camına takılan stickerler sayesinde çalışan bir sistemdir.Aracınızın geçişi sırasında, camınızda bulunan sticker, algılayıcı antenler tarafından taranır ve size bariyerden geçiş izni sağlar. OGS Sistemi, aracınızı 25 metreden algılayabilir. Bu sistem sayesinde herhangi bir aracın otoparka giriş zamanları detaylı olarak belirlenebilir.

 

  • OGS bariyer sistemleri, siteler ve işyerleri gibi alanların otoparkında ciddi bir güvenlik sağlar. Günümüzde güvenlik konusunun bu kadar önemli olduğu bir ortamda, OGS sistemlerinin otopark giriş ve çıkışlarının kontrolünü sağlamasında ki önemi hiç şüphesiz tartışılmaz bir konudur. Bu sistemle birlikte, işyerimizin ya da sitemizin otoparkına girecek olan tüm araçların kolaylıkla kontrol edilmesi gerçekleşmiş olacaktır. OGS sistemine dahil olmayan yabancı araçların geçişine sistem izin vermediğinden hiçbir araç kontrol sırasında gözden kaçmamış olacaktır. Otoparka giriş yapan yabancı tüm araçların OGS sistemlerinde bulunan yazılım sayesinde, tüm bilgileri toplanarak raporlanır ve uzun süre saklanma imkanı sağlar. Güvenliği sağlamasının dışında, bu sistemle birlikte kullanmakta olduğunuz otoparklarda birçok avantajda sağlamış olacaksınız. Otopark giriş ve çıkışlarında hiç bekleme yapmadan, hızlı bir şekilde geçiş yapmanız bu avantajlardan bir tanesi. Otopark güvenliği çalışanları ise, sisteme kayıtlı arabaları kontrol etmeyeceğinden dolayı, yabancı araçların kontrolünü daha rahat yapabilecek ve daha az yorulacaklardır.

 

  • OGS Sistemi, Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından, geçişi ücretli olarak sağlanan boğaz köprüleri ve otoyollarda da kullanılmaktadır. Boğaz köprülerinde ve otoyollarda kullanılan OGS bariyer sistemleri Karayolları Genel Müdürlüğü'nce işletilir. OGS sistemi kullandığınız köprü ve otoyollarda size birçok avantaj sağlayacak, geçişlerinizi hızlı ve kolay yapmanızı sağlayacaktır. Her şeyden önce, camınızda bulunan stickerin algılanması ile bariyer otomatik olarak açılacağından durmadan geçecek ve sıra beklemeyeceksiniz. Böylece kalabalık köprü ve otoyol geçişlerini düşündüğümüzde, ciddi bir zaman tasarrufu sağlamış olacaksınız. Araçların trafikte sürekli durup hareket etmesi akaryakıt kaybına neden olduğuna göre ve OGS geçiş sistemleri bulunan yolları ve köprüleri fazla kullanıyorsanız, büyük boyutlarda akaryakıt tasarrufu sağlamanız mümkün olacaktır. Ayrıca OGS sistemini kullanan araç sahipleri, boğaz köprüleri ve otoyol geçişlerini % 20 gibi bir oranda daha az ödeyerek yapıyorlar.